“Vëllai i Vuçiçit”, Rama: Akuza, si k*cka e vjetër që s’na ka dashur kurrë

0
120

Kryeministri Edi Rama, pas pushimit të gjatë që bëri për mos të parë më foltoren e Kuvendit, tani që është rikthyer e ka “sabotuar” duke folur shumë gjatë.

Në fjalën e tij në Kuvend, ku pritet miratimi i rezolutës për Kosovën, tha se, e kanë cilësuar vëlla të presidentit serb Aleksandr Vuçiçit për shkak të një deklarate të njëjtë me presidentin e Serbisë.

Ai u shpreh me ironi se, akuza ndaj tij për këtë çështje, janë si me aktakuzën disa thirrje nga salla, kundër Europës, “si kuçka e vjetër që s’na ka dashur kurrë dhe do i lërë në baltë”.

Shkruaj nje koment