VIDEO/Deputeti i Gjirokastrës Tritan Shehu, inspekton thertoren e mbyllur nga AKU

0
187

Deputeti i PD për Qarkun e Gjirokastrës Tritan Shehu, ka inspektuar një prej thertoreve në Gjirokastër e cila ishte objekt mbylljeje nga AKU Gjirokastër.

Bëhet fjalë për thertoren në pronësi të Mihal Cakallit në Urën e Lumit.

Zoti Shehu në këtë inspektim, ka qenë i shoqëruar nga këshilltari demokrat në Kësëhillin Bashkiak, Ilir Gushi.

Vetë pronari i kësaj thertoreje, apelon për riceljen e saj nga AKU, ndërsa deputeti Shehu, shprehet se thertorja plotëson kushtet ndërkohë që nëse ka të tjera kushte për t’u përmbushur, duhet t’i lihet afat dhe jo të mbyllet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here