VIDEO/E ëma e Kacifasit në varrin e të birit, je hero i Vorio Epirit

0
123

Gjashtë muaj nga vrasja e Kostandin Kacifas në fshatin Bularat u zhvillua mesha përkujtimore.

E ëma e Kacifas para varrit te te birit vajtonte dhe shume here leshonte deklarata patriotike madje nuk ngurroi ta quaje djalin e vet si hero i Vorio Epirit. Djali humbi jetën për Vorio Epirin, për nënën Greqi, për flamurin grek, na ke dhënë kurajo biri im, nuk i le të preknin flamurin e Greqisë-degjohet ne sfond e ëma e Kacifasit.

Keto deklarata janë bere ne prezence te kryeplakut te fshatit Bularat Kuremeno dhe konsullit grek te Gjirokastres Llambros Kacikis.

Shkruaj nje koment