VIDEO/Etja për ndryshim prek jugun, Basha ngre peshë Gjirokastrën, pritje e paparë

0
115

Kreu i opozites shqiptare Lulzim Basha eshte pritur masivisht ne jug te vendit ne ndalesen e radhes ne kuader te turit qe ka ndermarre ne te gjithe Shqiperine.

Simpatizante te PD nga Tepelena, Permeti dhe Gjirokastra, kane pritur liderin demokrat ne tre pika te ndryshme tek liqeni i Krahesit ne hyrje te territorrit te Qarkut te Gjirokastres, ne Uren e Leklit dhe ne Uren e Subashit ne hyrje te territorit te rrethit te Gjirokastres.

Vargu i automjeteve ka qene disa kilometra i simpatizanteve te djathte te cilet e kane pritur me ovacione dhe simbolet e PD. Prej Ures se Lumit dhe deri ne kinoteatrin e Gjirokastres, Basha ka pershkuar rrugen me kembe i ndjekur nga qindra qytetare gjirokastrite si dhe nga ish deputeti Tritan Shehu dhe kreu i PD Gjirokaster Dasho Aliko.

. Nderkohe qe situata ka qene e ndezur brenda kinoteatrit aty ku ishin grumbulluar simpatizante te shumte. Vete kreu Basha, ka ngelur i befasuar me kete pritje madheshtore ne Gjirokaster cka e artikuloi jo nje here gjate fjales se mbajtur para tubuesve.

Shkruaj nje koment