VIDEO/Gjirokastra, pararojë e ndryshimit të pritshëm politik, ish deputeti Salianji deklaratë nga Gjirokastra

0
48

PD ndodhet ne nje situate te favorshme politike per te shkuar ne zgjedhje te parakohshme te pergjithshme dhe lokale njekohesisht.

Ish deputeti i PD dhe njekohesisht anetar i Keshillit Kombetar te PD Ervin Salianji, ka ndermarre mesditen e sotme nje takim me strukturat drejtuese te Gjirokastres ne vigjilje te aksionit te ardhshem opozitar qe ka per synim, realizimin e zgjedhjeve te parakohshme dhe rivendosjen e shtetit ligjor permes votes se lire.

Zoti Salianji njekohesisht dhe koordinator i PD per Qarkun e Gjirokastres, fill pas takimit me strukturat vendore demokrate, i eshte pergjigjur interesimit te medias per ecurine e metejshme politike te opozites ne kushtet kur qeveria Rama u ndeshkua nga Brukseli pas JO-se per celjen e negociatave per ne BE.

SIpas zotit Salianji, PD po shumohet nga anetaresia perdite dhe shembulli me i qarte eshte se kjo reflektohet edhe ne Gjirokaster ku shihet si pararoje e ndryshimit te madh qe po troket per shqiptaret.

Shkruaj nje koment