VIDEO/Ish diplomati Shehu, fitorja e të djathtëve në Itali e Greqi, shans që duhet shfrytëzuar

0
129

Në një intervistë në Shijak TV, ish ministri i jashtëm Tritan Shehu, ka folur rreth situatës që po mbizotëron në BE, fill pas zgjedhjeve. Sipas zotit Shehu, Parlamenti Europian dominohet nga europeistet.
Ne jemi ne “rrenjet” e Europes, e ardhmja jone europiane varet vetem nga neve-u shpreh zoti Shehu-dhe fitorja e te djathtes ne Greqi e Itali, shans qe duhet shfrytezuar.

Në intervistën e dhënë për Shijak TV, zoti Shehu ka ripërsëritur edhe një herë qëndrimin se zgjedhje pa opoziten nuk mund te kete në Shqipëri ndërkohë që protesta e fundit ishte nje proteste mbare popullore.

Shkruaj nje koment