VIDEO/Momenti kur Flamur Golemi betohet dhe flet për herë të parë me shiritin kuq e zi të kryebashkiakut të Gjirokastrës

0
50

Flamur Golemi eshte betuar sot perpara Keshillit Bashkiak te ri te Gjirokastres te dale nga votimet moniste te 30 qershorit, si kryetar i ri i Bashkise Gjirokaster.

Emocionet nuk kane munguar tek Golemi kur u thirr nga kryetari i te ashtuquajturit Keshill Bashkiak Lavdi Hasani, per te bere betimin perpara te ashtuquajturve keshilltare. Per Golemin eshte kujdesur personalisht zv ministrja e brendshme Vodo teksa i vendosi shiritn kuq-e-zi te kryebashkiakut e ndihmuar ne kete veprim edhe prej Hasanit.

Flamur Golemi ne fjalimin e tij te pare, shprehu mirenjohje per votuesit qe i besuan atij voten ne 30 qershor por edhe atyre qe e refuzuan me vote si dhe shumicen e votuesve qe refuzuan te ishin pjese e votimeve socialiste.

Do te jem kryetar i te gjitheve-tha Golemi.

Shkruaj nje koment