VIDEO/Partizanët e Adriatik Alimadhit, zhurmojnë ceremoninë përkujtimore në Gërhot

0
179

Ceremonia përkujtimore e 76-vjetorit të betejës së Gërhoit ka sjellë përplasjen mes “partizaneve” te Partise se Ballit Kombetar drejtuar nga Adriatik Alimadhit dhe Partise se Ballit Kombetar Demokrat drejtuar nga Artur Roshi te dy deputete te “opozites se re” parlamentare ne Kuvendin e Shqiperise.

Ceremonia ka qene e paralajmeruar dhe organizuar nga dega lokale e PD Gjirokaster nderkohe qe mbeshtetes te Adriatik Alimadhit, zhurmuan aktivitetin duke marre dhe koston e turpit. Targeti i tyre ka qene prezenca e Artur Roshit ne kete ceremoni nderkohe qe nuk kane munguar edhe epitetet ofenduese karshi prezences se ish deputeteve te PD ne Kuvendin e Shqiperise te pranishem ne kete aktivitet Luan Baci dhe Enkelejd Alibeaj.

Përplasjet kanë vijuar rreth 10 minuta dhe janë mbyllur pikërisht kur ka përfunduar edhe ceremonia përkujtimore. Ka nderhyre disa here kreu i PD Dasho Aliko por pa sukses per te qetesuar vrullin antimintingash te mbeshtetesve te Alimadhit qe numeroheshin me gishta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here