VIDEO/PD Gjirokastër denoncon: Këta janë dy drejtorët “rilindas” që presionojnë punonjësit për pjesmarrje në votime

0
119

Kryetari i PD Gjirokaster Dasho Aliko, denoncon fushaten e presioneve ndaj administrates nga drejtues te institucioneve shteterore me qellim, pjesmarrjen masive te te punesuarve dhe familjareve te tyre.

Zoti Aliko ka qene konkret ne denoncimin e tij ndaj dy drejtoreve “rilindas” Rezart Hoxha i OSHEE Gjirokaster dhe Florian Taci i Kadastres, te cilet sipas tij, ditet e fundit po ndermarrin veprime te paprecedente, duke presionuar punonjesit e tyre per pjesmarrje ne votimet e se dieles te punonjesve te tyre dhe familjareve.

Zoti Aliko ka vene ne dijeni misionet nderkombetare ne vend per kete rast duke kerkuar prej tyre vemendje. Nderkaq zoti Aliko, ka kerkuar prej gjirokastriteve te mos marrin pjese ne votimet e te dieles pasi nuk jane gje tjeter vecse farse dhe nje arsye me shume per t’i dhene Edi Rames dhe Rilindjes se tij, pushtet te pakufizuar.

Shkruaj nje koment