VIDEO /Shaqiri: Goli im i pavlefshëm pas eleminimit

0
385

Mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri, ishte një nga protagonistët kryesorë në ndeshjen ndërmjet Zvicrës dhe Polonisë.
Ai shënoi një gol supergol, i cili ju dha barazimin zvicerianëve.

“Ishte një gol i jashtëzakonshëm, por nuk vlejti shumë. Goli im e shtyri ekipin më tepër, ishte një gol i rëndësishëm për mua. Ishte i bukur dhe gjithmonë jam krenar të shënoj për vendin tim, por ne jemi eliminuar dhe për këtë jam i zhgënjyer”, ka deklaruar Shaqiri.