Video-skandali/ Mbyllen hetimet për Safet Gjicin dhe Alma Kaçin

0
120

Prokuroria e Posaçme ka mbyllur hetimet për procedimin penal në ngarkim të ish kryebashkiakut të Kukësit Safet Gjicit dhe Alma Kaçit.

SPAK ka dërguar kërkesën për gjykim në GJKKO teksa akuzon ndaj ish-kryebashkiakut të Kukësit për veprën penale korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë shtetëror apo i të zgjedhurve vendor, ndërsa Alma Kaçi akuzohet për korrupsion aktiv.

Safet Gjici ra në pranga në qershor të këtij viti, pak javë pasi ishte rizgjedhur në krye të Bashkisë së qytetit verilindor

Shkruaj nje koment