VIDEO/Tubimi i opozitarëve të Gjirokastrës kundër ardhjes së Ramës

0
50

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar këtë pasdite një vizitë elektorale në Gjirokastër. Në hyrje të qytetit kreu i PD-së, Dasho Aliko dhe qindra mbështetës të kësaj partie kanë protestuar ndaj ardhjes se Edi Ramës në Gjirokastër.

U shënuan disa përplasje me policinë, por nuk u shënuar asnjë incident.

Siç shihet edhe nga videot rrugët ishin të mbushura me policë.

Kryetari i Partisë Demokratike, Dasho Aliko është përplasur me policinë. Teksa ndodhej në krye të mbeshtetësve të PD-së që po protestonin ndaj ardhjes se Rames në Gjirokastër, Aliko ka diskutuar me një nga policët.

Siç shihet edhe nga videot e siguruara nga Jugunews.net Aliko kërkon që të kalojë në anën tjetër të rrugës ndërsa polici nuk e lejon.

Pjesë nga debati

Aliko: Kjo që bëni ju është poshtërsi, shefi do kalojmë në anën tjetër.

Polici: Jo aty rrini

Aliko: Ore s’më imponon dot mua ti se ku do rri…do ikim të pimë kafe përqef tek Ura e Viroit.

Mos më prek mua me dorë ore…

Shkruaj nje koment