VIDEO/Zbulohet shkaku i aksidentit të sotëm automobilistik në Kordhocë

Grupi hetimor, zbulon shkakun e aksidentit të ndodhur sot në Kordhocë, në aksin nacional Gjirokastër-Kakavije. Pas analizimeve të kryera në terren, rezulton se automjeti tip Volksvagen me targa AA031CG, i preu udhën xhipit Mercedez Benz me targa AA400CV në momentin kur ky i fundit vinte nga jugu në drejtim të veriut.

Grupi hetimor ka dalë në përfundim me këtë version të ndodhur paraditen e sotme në aksin nacional Gjirokastër-Kakavije në zonën e Kordhocës.

Ka qenë ora 08:30 e ditës së sotme kur ndodhi aksidenti automobilistik ku u përfshinë tre automjete, dy prej tw cilave tip Volksvagen një furgon pasagjerësh, si dhe Mercedezi fuoristradë.

Si pasojë e kësaj përplasjeje u lënduan dy persona njëri prej të cilëve me plagë më të rënda.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment