VIDEO/Deputeti i PD fermerëve të Lushnjës, Zoti ju ndihmoftë

0
140

Deputeti i PD në Qarkun e Fierit Myslim Murrizi, ka denoncuar përmes një kronike televizive, gjendjen në të cilën ndodhet sot prodhimi bujqësor në zonën e Lushnjës.

Në këtë kronikë, fermerët e Myzeqesë, shihen teksa në mënyrë demonstrative, hedhin përdhe bostanet cmimi i të cilëve, është ulur ndjeshëm në tregun vendas si pasojë e importit ku kësisoj, fermeri vendas gjendet i pambrojtur.

Përmes një postimi në statusin e tij në Facebook, zoti Murrizi ironizon gjendjen ku ndodhet sot fermeri në zonën më pjellore të Shqipërisë sic është Myzeqeja.

Statusi i plotë i deputetit të PD Myslim Murrizi.

Kjo eshte gjendja ku eshte katandisur BUJQESIA.

Po tani çfare do te bejme???

Voten e ” falet” a e ” shitet” kjo ka pak rendesi tani.

Feminjet dhe Familja duan te ushqehen, dhe qeveria ka detyrimin te kujdeset per qytetaret .

Apo kur jua blen voten me para apo me mashtrime nuk ka me asnje lloj detyrimi per qytetaret????

Gjithsesi Ju banore te Imeshtes, Bubullimes, Divjakes, Çermes, Krutjes e gjithe Myzeqes jeni jo te pa fajshem per kete gjendje.

Zoti ju ndihmohte.

 

Shkruaj nje koment