VIDEO/Shoqëria civile përplasje me Mirela Kumbaron për ‘velierën’

0
301

Shoqëria civile është përplasur sërish me ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro në një diskutim për “velierën” që po ndërtohet në Durrës dhe që ka shkatërruar një pjesë të trashëgimnisë arkeologjike dhe kulturore. Gjatë ditës së sotme ka pasur një tjetër takim mes përfaqësuesve të Ministrisë së Kulturës dhe shoqërisë civile. Duke folur në këtë takim, përfaqësuesi i shoqërisë civile, Aulon Kalaja është përplasur me ministren e kulturës Mirela Kumbaro.

Video nga Syri.net

Shkruaj nje koment