Vijon zjarri ne malin e Çikes

0
76

Vijon zjarri ne malin e Çikes, ku mbasditen e sotme flaket kane zbritur edhe me poshte duke ju afruar fshatit Dhermi . Nga tymi qe ka perfshire kete zone ka larguar dhe pushuesit nga plazhi , pasi era qw fryn nga jugu tymin e ka drejtuar ne plazh ku ka pas dhe shume pushues te cilet jane larguar nga kjo re tymi. Nderkohe qe ne oret e para te ditws dhe nw vijim jane zjarrefiksit e Himares qe qendrojnw nga zona e fshatit Dhermi per ta mbajtur ne kontrroll nderkohe qe punonjesit e ADZM ndodhen nga fshati Palase. Nga dita e djeshme dhe deri tani nw malin e Cikes jane djegur disa ha me shkurre dhe peme ( trungje) te thata ne nje vije prej 3 km. Mesohet se diten e neserme ne oret e para do te nderhyet me ushtare te FA, ku sipas prefektures se Vlores do te jenw 60 ushtar.

Shkruaj nje koment