Viti i ri 2021 mbërrin në Zelandën e Re! Spektakël fishekzjarresh

Viti i ri 2021 ka mbërritur! Zelanda e Re ishte e para që priti vitin e ri dhe si çdo vit tjetër spektakli i fishekzjarreve nuk mungoi, por njerëzit po. Për shkak të pandemisë së Covid-19 njerëzit nuk janë lejuar të mblidhen në sheshet kryesore të vendit. Zelanda e Re me kryeqyet Auckland e ka pritur vitin 2020 në orën 12:00 me atë shqiptare. Spektakli mahnitës i fishekzjarreve u ndoq nga miliona njerëz nga e gjithë bota që sipas orës lokale presin ndërrimin i viteve sot.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment