Vodhën 75 mijë euro në Përmet bie në pranga një nga bashkëpunëtorët

Pas arrestimit të shtetases O.SH  e cila vodhi 75 mijë euro në Përmet , policia ka arrestuar edhe bashkëpuntorin e saj, E.P 30 vjeç dhe është shpallur në kërkim shtetasi P. P.

Shtetasja O. Sh., dyshohet se në bashkëpunim me shtetasin P. P., ka vjedhur shumën prej 75 000 euro në banesën e shtetasit K. P.

Në zbatim të urdhrit të Prokurorisë, shërbimet e Komisariatit të Policisë Përmet ndaluan shtetasin E. P., i dyshuar si bashkëpunëtor në këtë vjedhje. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 12 aparate celularë dhe disa fishekë luftarak.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Përmet, për veprime të mëtejshme.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment