Vranë Alket Muhon për pronat/ 37 vite burg për babë e bir në Memaliaj

0
218

Babë e bir nga Memaliaj janë dënuar me 37 vite burg për vrasjen e kushëririt të tyre për çështje pronash.

Gjykata e Gjirokastrës ka dhënë dënimin për vrasjen e Alket Muhos pas një procesi maratonë që zgjati tre vite.

Alket Muho u gjet i vrarë në 6 shtator 2018 në fshatin Rabijë të Memaliajt. Viktima në atë kohë 43-vjec, kishte marrë 7 plumba dhe ishte qëlluar me  një automatik model 56, nga një distancë e afërt.

Shkruaj nje koment