Vrasja e Kaçifas, flet për herë të parë babai: U frymëzua nga ushtarët grekë, e donte Greqinë

Flet për herë të parë babai i Konstantinos Kaçifas, Janis Kaçifa. Ai ka folur për vrasjen e ekstremistit nga RENEA dhe thotë se djali i tij u vra nga policia shqiptare sepse ishte patriot.

Me lot në sy, ai thotë se i biri ishte i ndikuar nga ndjenjat patriotike për grekët dhe se ishte i lidhur me helenizimin.

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment