Xhandarmëria turke sekuestron 1.5 ton drogë me orgjinë nga Shqipëria, arrestohen 3 persona

0
11

Xhandarmëria turke ka çuar në sekuestrimin e 1.5 ton drogë. Lënda narkotike është gjetur në lagjen Dalaman të Muglas.

Mediat turke shkruajnë se lënda narkotike e llojit kanabis vinte nga Shqipëria. Ato kanë publikuar dhe pamje nga operacioni i zhvilluar.

Lënda narkotike ishte transportuar në Turqi me skaf dhe më pas e kanë fshehur në zonën pyjore. Sipas informacioneve të deritanishme janë arrestuar tre persona dhe janë sekuestruar 3 armë zjarri që i kanë pasur të dyshuarit.

Shkruaj nje koment