Zbulohen mijëra rrënjë kanabis sativa në Fier

0
36

Mijëra rrënjë kanabis sativa janë gjetur e janë sekuestruar nga policia Fier pak minita më parë. Sasia e bimëve narkotike të dyshuar si kanabis sativa janë sekuestruar nga policia në cilësinë e provës materiale.

Sasia e bimëve narkotike e kapur në parcela në fund të fshatit Mujalli pranë shtratit të lumit Seman pohojnë burme kofidenciale nga policia e Fierit.

Në vendgjarje forca të shumta policie që po kryejnë shkuljen e tyre dhe numërimin.

Ende nuk dihet emri i pronarit të parcelës apo numri i saktë i bimëve narkotike të mbjella sikurse nuk dihet as nëse ka person të ndaluar deri në kto momente. Sasia e bimë e narkotoke të mbjella në parcela të mbjella, midis misrit.

Operacioni policor vazhdon, dhe ende nuk ka një bilanc zyrtar nga ana e policisë.

Shkruaj nje koment