Zbulohet kanabis në Lazarat, drejt ndalimit dy gratë kultivuese

0
54

Aksion “blic” i Policise se Gjirokastres ne Lazarat per zbulimin e kanabisit te mbjelle.

Ne dy banesa brenda ne fshat jane zbuluar nga 20 rrenje kanabisi. Konktetisht ne banesen e Sh.R. u zbuluan 20 rrenje kanabisi dhe po kaq edhe ne oborrin e baneses se B.T. Pas kesaj forcat policore kane shoqeruar per ne Komisariatin e Policise dy grate njera prej te cilave e moshuar dhe priten te ndermmeren procedurat ligjore ndaj tyre. Nuk dihet nese do te arrestohen apo jo.

Shkruaj nje koment