Zelensky mer pjese ne samitim e NATOs

0
47

Presidenti ukrainas, Volodymr Zelensky, ka mbërritur në Vilnius ku do të marrë pjesë në samitin e NATO-s.

Marrëdhëniet me Kinën, çështja e Ukrainës, pranimi i Suedisë dhe, ndoshta, ai i Kievit.

Këto janë disa nga çështjet për të cilat do të zhvillohen debatet e parashikuara gjatë samitit në Lituani, ku do të jenë të pranishëm liderët e 31 vendeve që përbëjnë Organizatën e Traktatit të Atlantikut të Veriut, përfshirë edhe presidentin amerikan Joe Biden.

Shkruaj nje koment