Zgjedhja e kreut të ri të SPAK, ambasadorja Yuri Kim mbërrin në KLP

0
110

Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) është duke zhvilluar seancën për zgjedhjen e kreut të ri të SPAK, ku në garë janë 3 prokurorë.

Në ambientet e KLP-së, ka mbërritur ambasadorja amerikane Yuri Kim për të ndjekur nga afër procesin i cili po monitorohet edhe nga SHBA-të.

Adnan Xholi, Edvin Kondili dhe Altin Dumani shpalosën pak më parë platformat e tyre para përfaqësuesve të KLP-së.

Shkruaj nje koment