Zhupa zbardh provat: Qeveria e pranon se koncensioni Butrintit është një ligj klientelist

0
140

Deputetja e PD, Ina Zhupa ka publikuar sot dokumente dhe fakte që sipas saj qeveria e pranon me shkrim se koncensioni Butrintit është një ligj ‘i qepur’ me porosi, klientelist, pa rregulla dhe tërësisht antikushtetues.

Në një deklaratë për mediat, Zhupa thotë se përmes këtyre dokumenteve shihet qartë se si Qeveria i përgjigjet Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me pyetjet që gjykata i ka bërë gjatë seancës gjyqësore të zhvilluar në datën 04.10.2023 dhe se si del zbuluar në këto përgjigje

Shkruaj nje koment