Zjarr i madh në Vlorë, flakët rrezikojnë banesat

0
128

Një zjarr me  përmasa të konsiderueshme, është regjistruar më hyrje të qytetit të Vlorës.

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse të qytetit të Vlorës, të cilat kanë nisur punën për shuarjen e flakëve.

Raportohet se flakët janë duke u favorizuar edhe nga era e fortë dhe temperaturat e larta, ndërsa pranë zonës ka edhe një numër banesash të cilat deri tani nuk ndodhen në rrezik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here