Zjarr masiv ne Zinxhira , nderhyn MZSH

0
171

Nje zjarr masiv ka rene ne lagjen ZINXHIRA ne qytetin e Gjirokastres ne kufi me fshatin Lazarat. Punonjesit e zjarrefikses bashke me kreun e kesaj drejtorie Pellumb Shalari kane shkuar menjehere ne vendngjarje per te bere te mundur shuarjen e flakeve te cilat jane agresive dhe te favorizuara nga era. Nuk dihen shkaqet e zjarrit po dyshohet per zjarrvenie te qellimshme. Ne vendngjarje edhe policia.

Shkruaj nje koment