Zjarr ne Memaliaj stakohet energjia elektrike

Nje zjarr masiv ka rene ne zonen Ballaxhiaj dhe Mirice ne Memaliaj duke demtuar pemet ne koder por edhe linjat e energjise elektrike.
Forcat zjarrefikese kane shkuar ne vendngjarje duke punuar per shuarjen e vatrave te zjarrit . Ndersa OSHEE ka nderprer energjine elektrike. Burime bejne me dije se energjia elektrike do te vijoje te jete e nderprere derisa te konstatohen demet e shkaktuara ne rrjet nga grupet e terrenit ne zonat ne te cilat kalojne fiderat Miniera 1 dhe Miniera 2 .

SHPËRNDAJE

Shkruaj nje koment