Zjarr ne nje banese ne Dunavat

0
104

Nje zjarr ka perfshire nje banese dy kateshe ne lagjen Dunavat i pare ne Gjirokaster. Zjarri dyshohet se eshte shkaktuar nga shkendije elektrike ne depon e baneses ku ka materiale dhe dru zjarri. PMNZSH ka nderhyre duke lokalizuar dhomat e tjera te baneses dhe banesat perreth nderkohe qe po punohet te vihet nen kontroll zjarri. Banesa eshte e Ermal Çanit nderkohe qe vecse deme materiale nuk raportohet lendime ne njerez. Aksioni i shuarjes se flakeve po vijon ende. Ne vendngjarje ndodhet policia dhe PMNZSH me vete kreun e kesaj drejtorie Pellumb Shalari

Shkruaj nje koment