Zjarret në Greqi/ Humb jetën një bari, rrezikohen zonat përreth Athinës

0
208

Një burrë u gjet i vdekur shkaku i një zjarri që shpërtheu në veri të Athinës më 21 gusht, thanë zjarrfikësit, të cilët luftuan një zjarr të ri masiv dhe paralajmëruan për një rrezik “ekstrem” nga zjarret në rajonin përreth kryeqytetit, Athinës.

“Një bari i vjetër vrapoi në vathën e tij për t’i shpëtuar kafshët dhe u gjet i vdekur”, tha një zëdhënës i brigadës së zjarrfikësve për AFP.

Një zjarr i madh shpërtheu në rajonin qendror të Greqisë, Boeotia, rreth 100 kilometra në veri të Athinës, thanë shërbimet e shpëtimit.

Njerëzit që po qëndronin në një plazh dhe në dy komunitete aty pranë u urdhëruan të evakuoheshin nga ato zona.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here