Zjarret , reagon më në fund Bledi Çuçi

0
66

Pas arrestimve të para për zjarrvenie të qëllimshme ka reaguar më në fund ministri i Brendshëm Bledi Çuçi. Ky i fundit ka paralajmëruar personat që kanë ndezur zjarr se do të përballen me ligjin.

Ai thotë se pavarësisht arsyeve që i kanë çuar në këtë veprim, kanë vënë në rrezik jetën e qytetarëve dhe pasuritë natyrore.

Sipas Çuçit, me zjarrin nuk luhet dhe as bëhet shaka. Nisur nga kjo, ministri ka apeluar qytetarët për t’u treguar të kujdesshëm në çdo moment.

Shkruaj nje koment