Zjarrvenie e qellimshme ne Picar, ne kerkim autoret

0
177

Gjirokastër

U referuan materialet në Prokurori, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”, pasi në vendin e quajtur “Korie e fshatit”, në afërsi të fshatit Picar, është djegur një sipërfaqe toke. Vijon puna për identifikimin dhe vënien e autorit/ëve përpara përgjegjësive ligjore.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Shkruaj nje koment