Zv.presidenti turk e konfimon: Bomba që vrau 6 persona në Stamboll dhe plagosi 81 të tjerë u shpërthye nga një grua

0
183

Ashtu siç dyshohej, autori i shpërthimit të ditës së sotme në Stamboll, ku mbetën 6 viktima dhe 81 të plagosur, është një grua. Ky lajm u konfirmua nga zevendës presidenti turk Fuat Oktay, i cili shtoi se ngjarja po hetohet dhe po bëhen vlerësimet e nevojshme.

“U konstatua se një femër shpërtheu bombën. Ngjarja po hetohet dhe po bëhen vlerësimet e nevojshme. Deri më tani kemi humbur 6 persona, 4 prej tyre në pikën e sulmit. Kemi 81 të plagosur. Hetimet në vendngjarje vijojnë me shpejtësi. Do të arrijmë në fund shumë shpejt. Kushdo që qëndron pas do të mbajë përgjegjësi”, tha Oktai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here