ZYRTARJA E DASH, TAKIME ME RAMËN DHE ALIBEAJN, SHMANG BERISHËN

0
163

Zv/ndihmës sekretarja e Shtetit për Euro Azinë dhe i dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar u takuan sot me kryeministrin Edi Rama dhe përfaqësuesit e opozitës, Enkelejd Alibeajn, Jorida Tabaku dhe Gazmend Bardhi.
Kryeministri tha se kishte marrë mbështetjen e plotë të SHBA-së, për nismën Ballkani i Hapur. Ndërsa Alibeaj dhe ambasada amerikane apeluan në një zë që populli shqiptar dhe partitë të shohin drejt të ardhmes.

Shkruaj nje koment